Prekonávame svoje osobné limity - ČSOB MARATHON 2023

Prekonávame svoje osobné limity - ČSOB MARATHON 2023

Odhodlanie, vytrvalosť a sebadisciplína. Jedny z najdôležitejších vlastností, ktoré by mal mať a bezpochyby zdokonaľovať každý bežec.

Tieto vlastnosti sú rovnako blízke aj nám, a to celému tímu OVB Valentovičovci, preto ich zahŕňame do svojich osobných aktivít, ale definujú aj naše pracovné nasadenie. Obzvlášť dôležité sú pre štvoricu bežcov, ktorá sa rozhodla vyjsť zo svojej komfortnej zóny a odbehnúť 21 km na ČSOB polmaratóne. Aj z toho dôvodu sme si povedali, že ani tento rok nemôžeme chýbať na jednej z najväčších slovenských bežeckých podujatí a prihlásili sme sa na 18. ročník ČSOB Bratislava Marathon. Pri niekoľkých desiatkach kilometroch sme skutočne pocítili význam týchto slov na vlastnej koži.

Nezabudnuteľný zážitok pre bežcov v podobe prekonávania svojich osobných limitov v skupine odhodlaných spoluúčastníkov je niečím, prečo máme zapálenie. Už dva predošlé roky sme sa stali súčasťou ČSOB maratónu, a tento rok sme si to chceli zopakovať. 

Zúčastnili sme sa štyria, Peter Valentovič, Branislav Vavro, Peter Bosý a Marek Ondrejíček. V nedeľu, 2. aprílový deň o 9:00 ráno, sme sa postavili na štartovaciu čiaru a všetci sme úspešne odbehli celých 21, 098 km až do cieľa. V tých okamihoch sme museli zahodiť všetky pochybnosti za hlavu a už len veriť nespočetným hodinám prípravy. 

Hoci sme behali ako jednotlivci, do cieľa sme dorazili ako tím. V rámci našej štvorice to zvládol najlepšie okresný vedúci Peter Valentovič s časom 1 hodina a 30 minúť. Je dôležité zmieniť, že týmto polmaratónom dosiahol aj svoj osobný rekord, za čo mu od nás patrí veľká gratulácia. Do polmaratónu sme išli s myšlienkou zachovať tradíciu, ale zároveň posunúť svoje osobné limity, čo sa nám v konečnom výsledku aj podarili.

Športové podujatie ČSOB MARATHON každoročne prináša skvelú atmosféru a my sme boli jej súčasťou už po tretí rok a vôbec neľutujeme. Celú akciu pre nás zastrešovala OVB Allfinanz centrála, ktorá nám zabezpečila vstup a mnoho ďalšieho. Ako jeden zo spôsobov motivácia k podaniu reprezentatívneho výsledku sme dostali aj tmavomodré tričká vyrobené špeciálne pre túto príležitosť. 

Výsledkom našej snahy boli okrem spokojnosti a dobrého pocitu aj medaily od organizátorov pretekov, ktoré si môžete všimnúť na fotkách. Po dobre odvedenom výkone sme si dopriali kávu a zaslúžené občerstvenie. 

Polmaratón sme si náramne užili, a aj týmto spôsobom by sme sa chceli poďakovať organizátorom pretekov a samotnej centrále. Odniesli sme si skvelé spomienky a sme hrdí, že sme už tretíkrát zvládli prekonať svoje limity a do istej miery aj vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Výsledné endorfíny nám boli odmenou za celú drinu, ktorú sme vložili do tréningov a samotného polmaratónu, ale o to väčšie nadšenie máme, keď vidíme, že sa to podarilo. 

Polmaratónci, ktorí hrdlo zdolali výzvu, ktorá si z nášho pohľadu zaslúžila naozaj veľkú dávku odhodlania. 

Galéria