Aj my sme boli súčasťou charitatívneho behu Wings for Life 2021

Aj my sme boli súčasťou charitatívneho behu Wings for Life 2021

Akcia Wings for Life World Run sa organizuje od roku 2014 a teší sa obľube po celom svete. Aby bol beh zaujímavejší, bežci utekajú pred takzvaným "Catcher Car", čo je virtuálne auto, ktoré Vás naháňa v aplikácii po Vami určenej trase. Vašou úlohou je prísť do cieľa skôr, než Vás chytí.

Samozrejme, toto podujatie má aj hlbší význam. Podstatou dobročinnosti je vyzbierať peniaze pre výskum poranení miechy. Účastníci sa tak okrem zábavy a športu môžu tešiť aj z pocitu, že pomohli dobrej veci. 

My sme sa do tohto krásneho projektu zapojili tento rok po prvýkrát. V nedeľu 9. mája 2021 o 13-tej hodine sa na štart za OVB Allfinanz Slovensko a.s postavilo dokopy 24 bežcov a z toho  bola vyše polovica z našej štruktúry OVB Valentovičovci. 

Jedným z nich bol aj náš okresný vedúci Peter Valentovič, ktorý aktívne behá a tento rok sa už po štvrtýkrát zúčastnil Marathon BB Tour 2021, o čom sa dočítate aj na jeho osobnej stránke.

,,Oficiálne sa behu zúčastnilo 16 pretekárov, na fotke máme na štarte 11 ľudí, ostatní sa pripojili na trase. Spolu sme odbehli 213 km. Akciu sme spojili aj s opekačkou s deťmi, hudbou a naozaj rodinnou atmosférou. Všetci sme zdraví. Pozdravujeme na Centrálu."

Zdroj: osobný archív Petra Valentoviča

Tento rok vyštartovalo spolu 184 236 bežcov zo 151 krajín a podarilo sa im vyzbierať sumu 4,1 milióna eur, ktorá poputuje na výskum. Celá udalosť tak dopadla na výbornú pre obe strany a odbehnutých 1 656 840 km padlo na úrodnú pôdu. 

Zdroj: osobný archív Petra Valentoviča